Dekorasyon

Genç odasında olması gerekenler!

Posted in:

Biz farkında olmasak da çocuklarımız her geçen gün büyüyor ve istekleri de farklılık gösteriyor onların odaları ve zevkleri modern ve yenilikçilikten yana olunca bizin istediklerimiz saf dışı kalacaktır. Her halükarda aileler çocuklarının isteklerine karşı çıkamıyor.

genc odasi calisma masasi Genç odasında olması gerekenler!

Genç odasında bulunması gereken temel unsurların başında yatak, çalışma alanı ve dolaplar gelir. Üzerine bilgisayarını yerleştirdikten sonra, hala etrafında kağıtların ve kitapların saçılmasına yetecek büyüklükte bir masa ve gelişim süreci hızlı bir şekilde devam eden bedenine uygun, ergonomik ve sağlam bir sandalye ideal olacaktır. Çoğu gencin dağınık olduğunu düşünürsek, masa altına bir çöp kutusu, dolap yanına bir kirli sepeti koymanızda fayda var.

genc odasi renkl Genç odasında olması gerekenler!

Genç odası, onların ihtiyaç ve alışkanlıkları doğrultusunda düzenlenmelidir. Kıyafetler, makyaj malzemeleri, spor ayakkabıları, dergiler, cd’ler, kitaplar, son moda elektronik aletler olmazsa olmazlardandır. Bu sebeple, bütün bu karmaşanın altından kalkabilecek, bol çekmeceli ve raflı geniş bir dolap işe yarayabilir.

genc oadsi dolabi Genç odasında olması gerekenler!

Genç odası tasarlarken renklerin seçimi zihinsel performanslarını, akademik başarılarını ve konsantrasyon seviyelerini etkiler. Bu konuda yapılan araştırmalar doğrultusunda genç odasındaki doğu ışıklandırma ve doğru renk seçimleri ilgiyi ve konsantrasyon yüksekliğini beraberinde getirir.  Sıcak sarı, şeftali tonları, bej, açık yeşil tonları ve mavi sakin bir ortam yaratarak çalışma alanlarında doğru performansları sağlamalarına yardımcı olacaktır. Görsel monotonluğu azaltmak içinse çalışma masasının arkasındaki diğer duvarlara canlı ve enerjik renk seçimleri yapabilirsiniz.  Doğru ışıklandırma içinse, çalışma masasına bir masa lambası ilave edilmelidir. Genel ışıklandırma için ise spotlardan yardım alabilirsiniz.

No comments yet Be the first to comment